מה קורה בהנהלות, הוועדות והצוותים שפועלים בקיבוץ? הסתקרנו ויצאנו לגלות. האורח הראשון: צוות מעורבות חברתית. תודה לחנה רובנשטיין על הסיכום מאיר העיניים

אשר נכתב חזון לנירים לפני כשנתיים, עלה מהציבור רצון לגבש דרכים לתרומה ומעורבות בחברה הישראלית. כתוצאה מכך הוקם צוות בראשות ענת מרלא חפץ ונאוה עציון. צוות זה כולל כיום גם את סלבינה אוליקי, איתן לנל וחנה רובינשטיין.

 

הצוות החל לגבש לעצמו כיוון כללי האומר שאנו מעוניינים בפרויקטים שמערבים רבים ככול האפשר מקהילת קיבוץ נירים ומעדיפים פרויקטים מתמשכים על פני מבצעים קצרי מועד. כך החלה הדרך אך בדרך לפרויקטים הגדולים התחלנו דווקא עם פעילויות שנקרו בדרכנו והחלטנו שהכי חשוב זה להתחיל, לחמם מנועים ובמקביל לקדם עשייה ארוכת טווח. התחלנו לפני כשנה והספקנו לא מעט:

1. מבצע ראשון היה הכנת מארזי תיקי בית ספר וגן שהועברו דרך הרווחה של המועצה למשפחות הזקוקות לעזרה ברכישת ציוד לילדיהם לבית הספר. חברים ותושבים רבים תרמו תיקים חדשים או כמעט חדשים, ציוד וסכומי כסף שאפשרו לנו לקנות ציוד ותיקים נוספים. הכנו מעל 35 מארזים הכוללים תיק, ציוד וברכה: "תיק מתנה לאחלה שנה"

2. מבצע שני היה אריזת חבילות מזון לקראת ראש השנה תשפ"א אותם חלקה הרווחה באשכול למשפחות הזקוקות לכך. מבוגרים, נוער וילדים רבים באו לסייע במבצע זה. לחבילות הוספנו עציץ פורח וברכת שנה טובה.

3. בכספי תרומות מחברי ותושבי נירים רכשנו תלוש עבור מכשירי חשמל לשירה איסקוב שהשתחררה מבית החולים סורוקה ועברה לביתה בכרמיאל.

4. הצטרפנו למיזם תרומת מעילים "חיבוק לחורף" של עמותת פתחון לב ועמותות נוספות. נתרמו כ 60 מעילים לילדים, נוער ומבוגרים.

5. לאחר האונס הקבוצתי באילת הצטרפנו ליוזמה של הדס גרימברג ליצירת כרזה משותפת לכל מי שרצה להביע מחאה וזעזוע מפשע זה ודומיו. בהמשך לכך גם התכנסנו במועדון למחשבה משותפת על מה ואיך ניתן לפעול למניעת פגיעות מיניות בקרבנו. תובנות המפגש עברו לצוות מוגנות.

6. שוב שיתפנו פעולה עם הדס במחשבה על יצירת קשר מתמשך עם בית דקל שהדס היא העו"ס שלו. התחלנו בשמיעת סיפורו האישי של יעקב אבבה בלטה שהתגורר בנירים כמה חודשים לקראת תחילת שירותו הצבאי. סיפורו של יעקב שזור בהצצה לקשר האישי שנוצר עם הדס במסגרת עבודה שכולה שליחות אנושית מרגשת. לאחרונה התגייסנו עם חברים רבים לתרומה והובלה של ציוד רב להוסטל לאחר שהוצת ורוב הרכוש בו נשרף.

7. שיתפנו פעולה עם איילת רם בארגון שתי התרמות דם של מד"א בנירים, בהשתתפות של למעלה מ 20 תורמים בכל פעם.

8. סוף סוף פרויקט ארוך טווח: קליטת חיילים בודדים חסרי עורף משפחתי. בשיתוף פעולה הדוק עם התנועה הקיבוצית שופצו 4 חדרים כולל בניית פרגולות ומחסן שבו מכונות כביסה ומייבש. כל החדרים נוקו ואובזרו בעיקר מתרומות ציוד של רבים וטובים. 4 חיילים כבר כאן. משפחות מלוות הותאמו לחיילים המעוניינים בכך ובליווי צמוד של נאוה ופטו אנו עושים צעדים ראשונים בפרוייקט זה.

זה מה שהספקנו בשנה האחרונה.

התכניות לעתיד רבות.

ולסיום רצינו לשתף בסוד חשוב שהתגלה לנו במהלך הפעילויות-

יש הרבה אנשים/ נשים שמאוד רוצים לתרום ולעשות טוב. ברגע שמסמנים איפה, מה ומתי, נשים/אנשים אלו מתגלים במלוא עוצמתם.

נמשיך לעדכן, נשתף ונזמין להשתתף בעשייה להתגייס ולעשות מעט טוב.

כי כפי שאמר הבעש"ט "מעט מן האור מגרש הרבה מן החושך"

צוות מעורבות חברתית

נאוה עציון, ענת מרלא חפץ, סלבינה אוליקי, איתן לנל וחנה רובינשטיין