לטורניר התיכוניים בכדורעף, יש את כל הסיבות לרגש השנה יותר מתמיד, עם סיפורן של בנות תיכון נופי הבשור המפונות מביתן מהיום הראשון למלחמה.

הרבה מעבר להנחתה טובה או ניצחון במשחק, לטורניר הכדורעף של התיכוניים יש את כל הסיבות הטובות להיות השנה מרגש מתמיד.כל הקבוצות של התיכוניים תלמידות ותלמידים, משתתפות בטורניר שנמצא כבר בתום הסיבוב השני של המשחקים וצפוי להיות משוחק במהלך כל חודש ינואר ופברואר. הבנות מתיכון נופי הבשור משתתפות בטורניר על אף הקושי.

פורסם ע"י: 5 ינואר, 2024 17:55
Facebook
Instagram
Follow by Email
WhatsApp

הרבה מעבר להנחתה טובה או ניצחון במשחק, לטורניר הכדורעף של התיכוניים יש את כל הסיבות הטובות להיות השנה מרגש מתמיד. כל הקבוצות של התיכוניים תלמידות ותלמידים, משתתפות בטורניר שנמצא כבר כמעט בתום הסיבוב השני של המשחקים וצפוי להיות משוחק במהלך כל ינואר ופברואר. אמנם, כמו בכדורסל, לא תוכתר השנה באופן רשמי “אלופת תיכוניים”, אך תואר הוא תואר וגמר הוא גמר וההישג הצפוי לקבוצות לא מקהה במאומה את הערך הספורטיבי, את ההתרגשות ואת המטרה העיקרית של הטורניר: לשחק כמה שיותר, לשמור על המסגרות הקבוצתיות, לקיים תחרות טובה, ספורטיבית ובעיקר ערכית לאור המצב והמלחמה ברקע. מרגשת במיוחד ההשתתפות של בנות נבחרת הכדורעף של בית הספר נופי הבשור מאשכול, שכולן ללא יוצא מהכלל מפונות מיישובי העוטף.

מאת:התאחדות הספורט לבתי הספר

בשקט בשקט, כמעט מתחת לרדאר, החל טורניר הכדורעף של התיכוניים את משחקיו בבית התלמידים ובבית התלמידות. 8 נבחרות תיכוניים תלמידים ו8 נבחרות תיכוניים תלמידות משתתפות בטורניר שיימשך על פני חודשי ינואר ופברואר עד לאירוע הגמר הצפוי להתקיים ב 26.2.23. מידי שנה, משוחקת ליגת העל של כדורעף התיכוניים, כאשר בסופה מוכתרת “אלופת התיכוניים” גם אצל התלמידים וגם אצל התלמידות. השנה, בעקבות אירועי המלחמה, כאמור לא תוכתר באופן רשמי אלופה, אך תואר הוא תואר, וגביע ואירוע גמר יהיו, כך שהמוטיבציה והמשחקים צפויים בהחלט לרגש ולמתוח עד הסוף. מרגשת במיוחד ההשתתפות של בנות נבחרת הכדורעף של בית הספר נופי הבשור מאשכול, שכולן ללא יוצא מהכלל מפונות מיישובי העוטף מהיום הראשון למלחמה למלונות ברחבי הארץ והן משתתפות ומשחקות לא בביתן אלא רק במשחקים מחוץ לבית ועל אף הקושי הרב באיסוף לאימונים ומשחקים, על אף קשיים טכניים נוספים, החניכות של אלכס צייטלין המאמן האגדי מאושרות מעצם ההשתתפות ומצדיקות בהחלט את השם שניתן לטורניר. טורניר כדורעף חוזר בעצמה ומצדיק הלכה למעשה את המטרה שלו: חיזוק החוסן הלאומי וחזרה לספורט ולתחרויות לחיזוק ותמיכה.


גמר התלמידים תשפ”ג צילום ארז עוזיר

| תוצאות המשחקים:
תלמידים מחזור ראשון:
מבואות עירון -גלילי כפ”ס 0:3
מוסינזון הוד”ש -מעיין שחר 1:3
אביב רעננה – מבואות הנגב 0:3
ליבוביץ נתניה מול רבין תל מונד (נדחה)
תלמידים מחזור שני:
גלילי כפ”ס – רבין תל מונד 2:3
אביב רעננה – מוסינזון הוד”ש 0:3
מבואות עירון – מעיין שחר 0:3
מבואות הנגב מול ליבוביץ נתניה (נדחה)
תלמידות מחזור ראשון:
עירוני ד’ – עמי אסף 0:3
גלילי כפ”ס – רבין תל מונד 0:3
נופי הבשור – אוסטרובסקי 0:3
תיכון חדרה – מוסינזון הוד”ש 0:3
תלמידות מחזור שני:
נופי הבשור – רבין תל מונד 1:3
תיכון חדרה – עמי אסף 1:3
אוסטרובסקי – מוסינזון 0:3
עירוני ד – גלילי כפ”ס 2:3


גמר התלמידות תשפ”ג צילום ארז עוזיר

בית התלמידות:
עירוני ד’ תל אביב, גלילי כפ”ס, נופי הבשור, מוסינזון הוד השרון, תיכון חדרה, אוסטרובסקי רעננה, רבין תל מונד ועמי אסף בית ברל.
בית התלמידים:
מבואות עירון מנשה, מעיין שחר עמק חפר, תיכון אביב רעננה, יד ליבוביץ נתניה, מבואות הנגב שובל, גלילי כפ”ס, מוסינזון הוד השרון ורבין תל מונד.


|
סיפור נבחרת התלמידות של תיכון נופי הבשור

מרגשת במיוחד השנה, ההשתתפות של בנות נבחרת הכדורעף של בית הספר נופי הבשור מאשכול, שכולן ללא יוצא מהכלל מפונות מיישובי העוטף מהיום הראשון למלחמה למלונות ברחבי הארץ: ים המלח, תל אביב ואילת. די בריחוק הזה מביתן על מנת להבין את הקושי הרב באיסוף הקבוצה לקראת משחק, בשגרת אימונים כמעט בלתי אפשרית ומעצם אי היכולת לארח קבוצות בבית ולשחק את כל משחקיהן במגרשי חוץ. על אף כל זאת ולמרות קשיים טכניים נוספים, החליטו החניכות של אלכס צייטלין יחד עם הצוות, לקחת חלק השנה רק בטורניר התיכוניים ולהיות שם במלוא הכוח ולהגיע לכל משחק כל מקום והן מאושרות מעצם ההשתתפות ומצדיקות בהחלט את השם שניתן לטורניר.


נבחרת תיכון נופי הבשור צילום: באדיבות כדורעף אשכול

כל בנות הנבחרת הן מיישובי העוטף חלקן מקיבוץ בארי שספג מכה קשה ונוראית במתקפת ה7.10 והן זוכרות היטב את היום הזה והן לא בביתן מאז. חברותיהן והרבה מכרים נחטפו או נרצחו ביום הארור ההוא. למעשה מבית הספר שלהן, תשעה תלמידים ותלמידות נרצחו, ועוד תשעה נחטפו. שני אנשי צוות נרצחו, ועוד שניים נחטפו. “עברנו טראומה קשה כל כך בבית הספר. זה לא פשוט בכלל להיפגש ולהתכנס לקראת אימון או משחק” אומרת לנו שיר כהן שחקנית הקבוצה תושבת בארי. “אנחנו רחוקות אחת מהשנייה, אבל הצוות ואלכס עושים הכול כדי שניפגש ונשחק, אם זה אומר ארגון מחנות אימונים, אם זה אומר לישון יחד לפני משחק, לשחק שני משחקים ברציפות, לא בבית, אבל זה הספורט שלנו, זה שומר עלינו ועל השפיות שלנו בימים הקשים. עברנו תקופה לא קלה ותודה לספורט ולכדורעף שאנחנו כל כך אוהבות שמאחד ונותן לנו מפלט ושמחה בימים כאלה”.


שיר כהן וגאיה בטיטו משדרות עצמה…צילום: התאחדות הספורט לבתי הספר

עד כה, שני משחקי תלמידות תיכון נופי הבשור הסתיימו בנצחון וכרגע הן מובילות את בית התלמידות. את תלמידות תל מונד הן ניצחו 3:1 ואת תלמידות אוסטרובקי מרעננה 3:0, תוך תצוגת משחק מצויינת ומשכנעת. “מה המטרה? קודם כל לשחק את כל המשחקים לנצח כמה שיותר ולהגיע לשלבים הכי גבוהים. אנחנו רוצות גמר ושידור בטלוויזיה, זה יסגור לנו מעגל ויוכיח לכולם כמה אנחנו חזקות”. כך הקפטנית של הקבוצה יעל פלטקין ומוסיפה: “אנחנו רחוקות אחת מהשנייה, בקושי מתאמנות אבל להיות ביחד זה כמו בית וזה העיקר ובשבילנו זה המון”. כאמור, בנות הנבחרת לא משתתפות השנה במשחקי ליגות האיגוד אלא רק בטורניר התיכוניים ולעתים, הן והצוות עסוקות יותר היכן לישון לפני משחק, איך להשתכן במלון קרוב אפילו אם זה אומר לשחק יום אחרי יום באולם אחד או שניים ובטח לא לארח במגרשן הביתי, כי הבית כרגע מאוד רחוק.


אלכס צייטלין מאמן הנבחרת עם החניכות שלו צילום: מתן נחמיאס

כל זה קרה בעיקר אחרי מאמץ ענק של אלכס צייטלין מאמן הקבוצה שהצליח בעזרת הצוות ואנשים טובים להתאגד כקבוצה שנפגשה למחנות אימונים וכנגד כל הסיכויים גם להשתתף במשחקי המכביה בארגנטינה. מיד לאחר משחקן השני בטורניר התיכוניים, עלו בנות הנבחרת והצוות על טיסה למכביאדה בבואנוס איירס שבארגנטינה, על מנת להשתתף בטורניר הכדורעף ושם זכו לקבלת פנים מחבקת ומרגשת מהקהילה המקומית. בטורניר שהתקיים כאמור בבואנוס איירס, השתתפו ארבע קבוצות: ארצות הברית, ברזיל, ארגנטינה וישראל. את טורניר המכביאדה הן סיימו במקום השני והמכובד במשחק הגמר מול ברזיל. אלכס צייטלין מאמן הקבוצה: “זו תקופה קשה מאוד. לא ידענו עד הרגע האחרון אם נשתתף בטורניר התיכוניים, צריך לזכור שמעבר לקשיים הטכניים, הבנות חוו אירועים קשים מאוד, החברים והחברות שלהן נרצחו ונחטפו בשבת השחורה, אבל הן חזקות ומגלות עצמה לא רגילה. אנחנו נפגשים פעם בשבועיים לאימון, זה לא מספיק אבל זה המון לבנות. אני מקווה בשביל הבנות שנגיע כמה שיותר רחוק בטורניר. זה חשוב להן מאוד”.

שחקניות הקבוצה:

אבישג איסר – נירים, שירי כהן – בארי, גאיה בטיטו – בארי, אורי סלומון – מגן, נעמי גפנר – עין הבשור, עלמה אווקרט – חוות צאן, שקד גורדנציק – חוות צאן, יעל בזר – גבולות, יערה רוזנפלד – צאלים, עדן וזיו בן חמו – צוחר, יעל פטקין – ישע, ליבי פדידה – עין הבשור.


יעל פלטקין, קפטנית נבחרת תיכון נופי הבשור צילום: מתן נחמיאס

כך, מתוך הטראומה הגדולה שהבנות עברו, הן מגלות כוחות על ומביאות עימן את רוח הספורט בגדול ומוכיחות לכולנו כמה הרצון ואהבת הספורט הם התשובה המיידית לקושי הגדול וששום דבר לא יעמוד בפניהן להיות שוב קבוצה, להתגבש ואולי אפילו להפוך את המציאות הקשה ליתרון עצום, להיות חזקות ונחושות ואם אפשר לנצח על המגרש כמה שיותר. אנחנו בעד ושיהיה להן בהצלחה.


יחד כל הדרך בנות התיכון רגע לפני משחק צילום: מתן נחמיאס

זיו ישראלי מנכ”ל התאחדות הספורט לבתי הספר: “ההחלטה לקיים את טורניר הכדורעף POWER BLOCK התקבלה דווקא בימים אלו של שגרת המלחמה. אנו בהתאחדות הספורט לבתי הספר, רואים בחזרה לשגרת פעילות, חובה לאומית ממדרגה ראשונה. השתתפותן של נבחרת תלמידות תיכון נופי הבשור, מרגשת בעיקר בשל העובדה שיש להן קושי לא קטן בניהול שגרת אימונים, בהגעה ממקומות רחוקים, לשחק מחוץ לבית ובכל זאת ולמרות הכול, הן חדורות רוח ספורטיבית והמון אופי. “חוזרות בעצמה”, כך בדיוק צריך. מאחל להן וכל הקבוצות בהצלחה בטורניר”.

מתן נחמיאס רכז הכדורעף – התאחדות הספורט לבתי הספר:
“יחד עם הרצון שלנו לקיים את הטורניר, מרגשת במיוחד השתתפות קבוצת התלמידות של נופי הבשור מהדרום, שכולן מרוחקות ומפונות מהבית ונמצאות במלונות ים המלח ואילת, שהחליטו להשתתף על אף הקושי הרב. רוח הספורט והרצון להתנתק מהשגרה הלא קלה, יחד עם מאמצים גדולים של הצוות של נופי הבשור ואלכס צייטלין המאמן, מוכיחות לנו כל פעם מחדש כמה הספורט הינו חלק כל כך משמעותי בחיים של כולנו וכמה יש בו יכולת לקרב ולהיות שם שצריך. אני בטוח שבנות הנבחרת תשתלבנה היטב בטורניר על אף שאין הן מארחות בבית. שיהיה להן ולכל הקבוצות בהצלחה. בהחלט טורניר מרגש”. סיים נחמיאס.