גלגולים רבים ידע עלון יחדיו בעשור האחרון, וידיים רבות היו שותפות בהוצאתו לאור מאז שהעורכת המיתולוגית עמליה ירקוני העבירה את מושכות העריכה אליי לפני כעשור, אני העברתי אותן אחרי כמה שנים לעומר גלילי, וכשעומר עזב לספרד הוא העביר אותן לאירית חפץ שערכה את העלון משך זמן רב. כותבות וכותבים רבים ועורך גרפי מתמיד אחד (ארנון) דאגו לשמור על העלון ולטפח אותו.

אבל מתישהו עייפות החומר הכריעה וכבר תקופה לא קצרה שהעלון לא מתפרסם. לא קל לתחזק עלון קיבוצי, וריבוי אמצעי התקשורת הקהילתיים – פייסבוק, ווטסאפ, מקומי, דפי מידע - מעורר לעתים קרובות את השאלה: בשביל מה בכלל צריך עלון כשכולנו מפרסמים, מעדכנים, מתעדים ומיידעים על כל דבר כל הזמן?

בשאלה הזאת התלבטנו יחד – חברות וחברי מערכת יחדיו המתחדש, ונראה לי שהצלחנו להסכים על המטרות שעלון (בשונה מאמצעי מידע ותקשורת קיבוציים אחרים) יכול לקדם ומה יכול להיות הערך המוסף שלו:

במציאות של קיבוץ שגדל כל הזמן ונמצא בקליטה מתמדת - עלון הוא דרך נהדרת לקדם היכרות בין הנשים והאנשים שחיים פה, ותיקים וחדשים, ללמוד על דברים שמתרחשים ולהבין אותם יותר טוב; בקיבוץ, שמתבסס על דמוקרטיה ישירה - עלון מאפשר ביטוי והחלפת דעות ורעיונות בצורה מעמיקה וישירה; בקהילה שמתבססת על יחסים אנושיים, עלון יכול להיות מקום לגילוי, ביטוי, פירגון והוקרה.

לכל אלה בהחלט לא יזיק חיזוק בחיינו המשותפים, ואנחנו מקווים שנצליח לתת להם מקום בעלון.

שאיפתנו היא לפרסם את העלון אחת לחודש במהדורה דיגיטלית – כמקבץ כתבות באתר האינטרנט של הקיבוץ. בנוסף תצא מהדורה מודפסת של העלון פעמיים-שלוש בשנה, לקראת ארועים מיוחדים.

כדי שיחדיו באמת יהיה רלוונטי ומעניין אנחנו צריכים אתכן ואתכם – קהל הקוראות והקוראים מכל הגילאים: להציע רעיונות לכתבות / מדורים ופינות, לעדכן על דברים מעניינים שקרו והולכים לקרות, להגיב, לכתוב לעלון, להצטרף לצוות הקבוע, להסכים להתראיין, לשלוח לנו תמונות.... ועוד ועוד. לקריאת המהדורה המודפסת לחץ כאן.

את כל אלה ניתן לשלוח אליי: anat.heff@gmail.com או להעביר לכל אחת ואחד מחברות/י צוות העלון: מאיה ליברמן, ערן רז, טל בורנשטיין, ארנון אבני, גליה קרמר, בר חפץ, אלמוג חולות ולילך נפתליהו.

קריאה נעימה!

ענת