צילום: דוברות הספארי
צילום: דוברות הספארי

פצוע שונה: ינשוף נפגע מפצצת מרגמה

מבצע צוק איתן גבה עד כה הרוגים ופצועים רבים. אך, בזמן שאנחנו בעורף מוגנים יחסית, בעלי החיים בשטחים הפתוחים לא מוגנים ולא יכולים להגן על עצמם. פצוע כזה הגיע בשבוע שעבר לבית החולים לחיות בר בספארי

שנהב דעבול פרסום ראשון: 27/07/2014, 14:50כבר יותר משבועיים שאנחנו מתמודדים עם ירי רקטות ואזעקות במרכז הארץ. אנחנו יודעים את הנחיות פיקוד העורףומוגנים יחסית. אבל בעלי החיים בגני החיות, בטבע ובשטחים הפתוחים (בהם לרוב נופלות הרקטות) לא תמיד מוגנים, ובוודאי שלא יודעים איך להגן על עצמם.

לבית החולים לחיות בר של הספארי ורשות הטבע והגנים, הגיע ינשוף עצים שנפצע כתוצאה מפגיעת פצמ"ר. באחד מהמטחים, נורה פצמ"ר לכיוון הישוב נירים שבמועצה האזורית אשכול. בן איתי, סטודנט לווטרינריה, חבר הקיבוץ שעבר במקום דקות אחדות לאחר מכן, הבחין בינשוף עצים שנפל מהעץ.

הוא שם לב שהינשוף פגוע באזור הפנים והראש ולקח אותו לביתו. במשך כמה ימים לא ניתן היה להעבירו מנירים לבית החולים בספארי ובן החזיק את הינשוף בביתו האכילו והעניק לו נוזלים.

צילום הרנטגן של הינשוף
צילום הרנטגן של הינשוף © דוברות הספארי
© דוברות הספארי

לאחר מספר ימים, הגיע הינשוף לבית החולים והוכנס לסדרת צילומי רנטגן בהם נמצא בראשו רסיס, עינו הימנית פגועה ונראה כי איבד את ראייתו ויש לו שבר במקור.

מצבו מוגדר קריטי והמטפלים בבית החולים מקווים כי ישרוד. מיד לאחר הבדיקות החלו לטפל בו ועדיין לא ברור אם יצטרך לעבור ניתוח להוצאת הרסיס. נראה כי לפניו עוד תקופת שיקום ארוכה.

אנחנו מאחלים לינשוף ולכל הפצועים במבצע צוק איתן, החלמה מהירה!

קישור לכתבה בYNET על אותו אירוע