דוד נחמד

תאריך לידה13/11/1955, תאריך לידה עבריי"ט בחשוון תשט"ז

תאריך פטירה02/04/1980. תאריך פטירה עבריי"ז בניסן תש"מ

מקום קבורה הר הרצל

דוד נחמד נולד ב-13/11/55, י"ט בחשוון תשט"ז בפוארטו לה קרוס אשר וונצואלה, להוריו ויקטוריה ואהרון, שהגיעו לשם מירושלים. את ילדותו ונעוריו עשה בקראקס, עיר הבירה, שם למד בבית הספר היהודי המקומי. בגיל צעיר הצטרף לתנועת "השומר הצעיר".

דוד היה ילד שונה, מלא עניין וידע וחלש מבחינה גופנית. ילד מהסוג שילדים אחרים נוהגים להתנכל וללעוג לו. ביקור בביתו היה תמיד חוויה מרתקת: בחדרו היו פזורים מכשירי רדיו וטלוויזיה בשלבי פירוק והרכבה שונים, חוטים נקשרו ממרפסות אל גגות בתי השכנים ושמשו לו אנטנות לקליטת שידורים ממדינות רחוקות. מגיל צעיר מאוד התעניין ושלט באופן מדהים ברזי החשמל והאש.

ב-1972, עם סיום התיכון, עלה דוד ארצה והחל את לימודיו בטכניון. מתחילת הלימודים היה תלמיד מצטיין במסלול המשולב מחשבים-חשמל, שמעטים התקבלו אז אליו. דוד היה בין היחידים שהצליח "לפרוץ" את המחשב המרכזי של הטכניון, דבר שזיכה אותו בהוקרה רבה ובעבודה במרכז החישובים. ב-1977 סיים את לימודיו, והחליט להצטרף לגרעין שעלה אז לנירים. הוא השתלב בגרעין ובקיבוץ השתלבות מלאה.

דוד התגייס לנח"ל, שם עבר מסלול מתיש של טירונות, בט"ש, וגדוד 50. למרות מבנהו הגופני החלש, שירותו הצבאי התאפיין במוטיבציה יוצאת דופן, שהפכה אותו לחייל הבולט ביותר במחלקה, הן בביצוע המשימות השונות והן בעזרה מתמדת לחבריו.

כחלק משירותו בנח"ל הגיע לשל"ת של שישה חודשים בנירים. הוא עבד ב"נירים אלקטרוניקה" ובשלחין. במקביל החל בפרויקט חדש: ב-1979, לפני תקופת המחשב הביתי, כאשר מעטים ראו מחשב בעיניהם ועוד פחות ידעו לגשת אליו או לתכנתו,דוד הזמין רכיבים אלקטרוניים לבניית מחשב משלו בשעות שלאחר העבודה. דוד החל בבניית המחשב אך למרבה הצער הפרויקט לא הגיע לסיומו.

דוד יצא לתקופה אחרונה של שישה חודשים בצבא. תקופה קלה יחסית מבחינת השירות, אך קשה מאד, כפי שהתברר, מבחינתו האישית. באחת החופשות הוא נפטר בנסיבות טרגיות בחדרו בנירים, ב-2/4/80, י"ז בניסן תש"מ. נטמן בחלקה הצבאית בהר הרצל.

יהא זכרו ברוך.
קישור לדף באתר נזכור את כולם
קישור לדף יזכור חיילים אמל"ט