צוות חרום יישובי

דף הבית > צוות חרום יישובי
 
 
מהו צח"י, מה תפקידו ומי חבר בו
צח"י הוא צוות חירום יישובי. תפקידו לתת מענה למצבי חירום שונים – בטחוניים ואזרחיים, נקודתיים ומתמשכים. בצוות חברים מספר בעלי תפקידים בשגרה, וכן חברים נוספים שתפקידם בא לידי ביטוי רק בחירום.
בעלי התפקידים בשגרה החברים בצח"י הם מזכירה (ענת ח.), רכז קהילה (אריק), רכז משק (גדי), רבש"צ (דניאל), רכזת רווחה (אסתר), רכזת בריאות (לילך ש.), רכזת חינוך (חנה רובנשטיין)
בנוסף חברים בצח"י רכז צח"י (אורי), רכזת הגיל השלישי(דבורה), עוזר רבש"צ (אוהד), דוברים (ארנון), לילך א.צ.,  רינת גלילי, אירית (רכזת תושבים).

מתי מופעל צח"י
בעת אירוע בעל השלכות על אוכלוסיית הקיבוץ, כדוגמת אירוע בטחוני, תאונה עם נפגעים וכן הלאה, מתכנס צח"י להערכת מצב. מתבצע ניתוח מהיר לגבי קבוצות ופרטים הזקוקים להתייחסות מיוחדת – בני משפחה, ילדים, זקנים וכו', בהתאם לאופי ופרטי האירוע. בעלי התפקידים הרלבנטיים פונים לניהול הפעולות בתחום אחריותם. בחדר המצב מוחזק ריכוז נתונים לגבי אוכלוסיית הקיבוץ ולגבי החלק הפיסי (מבנים וכדו'), לצורך ניהול האירוע. צח"י מופקד גם על הפצת מידע אחראית לציבור ומתן הוראות שונות בשעת חירום.
בעתות שגרה מבצע צח"י תכנון ותרגול של פעולות במצבי חירום שונים.

תוכנית צח"י למצב חירום מתמשך


עדכון בטחוני מהמועצה
ליום שני, 14.5.2018 כ"ט אייר תשע"ח

שלום לכולם,
יום משמעותי עובר על כוחות הבטחון שמגנים עליינו לאורך כל גבול רצועת עזה. כל האירועים נשארו במרחב הגדר ושגרת החיים במועצה נשמרת.
אנו נמצאים בקשר שוטף עם הצבא ואין שינוי בהנחיות לתושבים ובמרחב האזרחי וההתנהלות היא של המשך שגרה מלאה.
יחד עם זאת הצבא ערוך לכל תרחיש והמועצה ערוכה לכל שינוי במצב ולמעבר משגרה לחירום.
במידה שיהיה שינוי נעדכן באופן מסודר.
• הלימודים בכל מוסדות החינוך מתקיימים כרגיל ללא הגבלות. צוותי החינוך הונחו לגלות עירנות לתלמידים.
• כל הכבישים במועצה פתוחים. יתכן שתהיה במספר מוקדים נוכחות צבאית או משטרתית אך ללא הפרעה לתנועה בכביש.
• הפעילות החקלאית בישובים הסמוכים לגדר נמשכת כרגיל בתיאום וליווי הצבא.
• מומלץ להימנע מלהגיע לגבול בימים אלה.
אני מודע לכך שנושא עפיפוני התבערה מעורר שאלות וחוסר ודאות. אני מבקש להדגיש את הנחיות ההתגוננות. במקרה של עפיפון יש לנהוג כמו אל חפץ חשוד - להתרחק מהמקום, לא לגעת ולהזעיק את רבש"ץ הישוב במיידית.
תקופה זו של מתיחות ביטחונית עלולה לייצר תחושות מתח וחרדה. הצוותים המקצועיים במועצה במסגרות החינוכיות ובמרכז החוסן ערוכים לתת מענה לכך. מצ"ב דף עצות מטעם השירות הפסיכולוגי חינוכי ומרכז החוסן.
בתקווה לימים שקטים ובטוחים
גדי ירקוני