קהילה חזקה היא כזו שמכירה את סך כל מרכיביה לעומק. להגיד שלום לכולם זה נחמד, אבל לא מספיק. מדור זה בא להכיר לכם את החברים סביב תחביב בולט שלהם. לספתח ראיינתי את ארנון אבני על תחביבו כ'עוכר (סמולני) ישראל'.

מרחבא ארנון, שתף אותנו - מתי עברת לצד השני והאם יהיה לך נוח יותר שנערוך את הראיון בערבית?

לא עברתי צד. תמיד הייתי כזה. מה לי ולכם מגיני השרימפס, חובבי השמיטות והמתבטלים בשבת? מה לי ולכם מייבשי הביצות ומקוממי השפה העברית - באתם לכאן מאירופה עם חלומות אימפריאליים ומשיחיים, וכיליד המקום תפקידי הוא לאתגר אתכם.

אהה...אוקיי. ידוע לי שאתה בכיתת כוננות. דוגרי, אתה לא גיס חמישי? אנחנו יכולים להיות בטוחים שבמקרה אמת לא תתבלבל?

אתה לא מבין. התפקיד האמתי שלי הוא לשמור את הכיתה הזו בכוננות, שתמיד יסתכלו מעבר לכתף ויישארו דרוכים. בתרגילים אני משמש כביום אויב וזה גם מאוד נוח שהאויב הוא פנסיונר – מנצחים יותר.

שתף אותנו קצת באיך זה להיות משת"פ?

תראה, יש בזה יתרונות. למשל, הייתי לפני כמה ימים בירושלים במסעדה שרובה ערבים ונרגילות והרגשתי בבית (הוא מראה לי תמונות של צעירות ערביות עושות סלפי בגלביות ואפילו טוען שהן חמודות). אני מרגיש במחתרת וזה נותן לי תחושה של משמעות בחיים ברמה שאי אפשר לקבל בצח"י למשל. חוץ מזה, אני אוסף מידע עבורם. למשל העברתי להם עכשיו את כל הפרטים של שיוך דירות, כדי שיהיה להם יותר קל להתארגן אחרי הנכבה שלנו.

אתה מרבה להלך על ההיקפי בשעות השקיעה. זה באמת כושר או שיש משהו אחר? זה בפוקס יוצא עם הקריאות של המואזין?

אתה מתבלבל בסדר. כשאני יוצא לסיבוב מתחילה מקהלת המעודדים משם. זה לא תפילה, הם מעודדים אותי לעקוף את דבי ובשמת שהולכות לפני.

לטובת מי היית ב"שומר חומות"?

זה היה אירוע מבלבל. יצא לי לשכב ברחוב באופקים בצבע אדום, לחטוף פצמ"ר ליד הסטודיו (כשאני בפנים), לשנות מסלול כדי לא לעבור ליד הכניסה לרהט, וגם לענות בשם צח"י לפוסטים בפייסבוק של נירים. אז אני צריך עוד לברר עם אורי רז ועם המפעיל מחאן יונס, מי נותן יותר.

לסיום, משחק קטן: אני אתן לך שני שמות ואתה צריך לבחור ביניהם עם הסבר קצר. תזכור שזה ראיון לעלון ולא פוסט לפייס, אז בלי לאכול את הראש.

ניר עוז או חאן יונס – (חושב). איזו שאלה. שמעת פעם את ניר עוז מעודדים אותי בסיבוב הליכה?

תמר זנדברג או אבו מאזן? ברור שתמר, אנחנו באותה משימה. אבו מאזן הוא רק קליינט.

דרעי או אחמד יאסין? זה לא אותו בנאדם, וואלה? לא שמתי לב

ביבי או שרה? אני רק ביבי!